Głównej zawartości

W Bielkowie otwarto strzelnicę Stargardzkiego Klubu Strzeleckiego LEGION. Rozległy teren z infrastrukturą przystosowaną do uprawiania strzelectwa sportowego oficjalnie zaprezentowano 14 lutego. Organizatorzy spotkania przygotowali na tę okazję wiele atrakcji.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Posłem na Sejm RP Michałem Jachem. Wśród zaproszonych gości byli ponadto: Wicestarosta Iwona Wiśniewska, członkowie Zarządu Powiatu: Irena Agata Łucka i Adam Chrałowicz, a także przedstawiciele gminy Kobylanka, służb mundurowych oraz wielu miłośników strzelectwa sportowego.

Goście nie tylko przyglądali się nowej strzelnicy, ale także – pod bacznym okiem instruktorów – mieli okazję oddać strzały treningowe do tarczy. W programie były również pokazy grup rekonstrukcyjnych i dawnej broni.

Specjalnie na tę okazję przygotowano tort, poczęstunek i upominki.

Ze strzelnicy będą korzystać przede wszystkim członkowie SKS LEGION, ale nie tylko. Klub jest otwarty na organizowanie specjalnych ćwiczeń, m.in. dla szkół. Przeszkolenie na strzelnicy w Bielkowie przeszli już uczniowie klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne z II LO w Stargardzie.

Fot.: skslegion.pl