Głównej zawartości

W holu Starostwa Powiatowego w Stargardzie można podziwiać wystawę malarstwa Ireny Rakowskiej, artystki działającej w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wernisaż odbył się 24 lutego, tradycyjnie w przerwie obrad Rady Powiatu. Ponadto, w urzędzie przez kilka godzin miała miejsce ekspozycja broni kolekcjonerskiej Stargardzkiego Klubu Strzeleckiego Legion.

Irena Rakowska jest związana z sekcją plastyczną UTW od wielu lat. To tam uczyła się malować. Jak przyznała podczas wernisażu, nastąpiło to dość późno i na początku nie było łatwo.

- Malowałam na wyczucie, metodą prób i błędów – powiedziała, dziękując jednocześnie swoim nauczycielom. A byli nimi: Piotr Kosmal i Tadeusz Gołąb. Obecnie zajęcia prowadzi Agnieszka Garczyńska-Kisiel. Malarka przyznała również, że pomocny w nauce malowania jest internet. Tematem jej prac są przede wszystkim kwiaty, pejzaże oraz martwa natura. Wystawę można podziwiać w starostwie przez najbliższy miesiąc.

- Dziś, jak Państwo widzą, mamy właściwie dwie wystawy a ich połączenie może wydawać się nietypowe. Jednak łączy je jedna bardzo ważna rzecz – ich autorami są ludzie z wielką pasją – powiedział Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Drugą wystawą, choć trwającą tylko kilka godzin, była ekspozycja broni kolekcjonerskiej, przygotowana przez Stargardzki Klub Strzelecki Legion. W holu urzędu pojawiła się krótka i długa broń – zarówno współczesna, którą członkowie klubu używają podczas zawodów, jak i historyczna.


Fot. Tadeusz Surma