Głównej zawartości

Duński Ottensten, Palisander i Scanwir to firmy, które niebawem rozpoczną działalność w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Firmy podpisały z Powiatem Stargardzkim, Gminą – Miastem Stargard i Stargardzką Agencją Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. listy intencyjne, mówiące m.in. o współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego, w tym praktyk i staży oraz przyszłego zatrudnienia.

Firmy zadeklarowały chęć udziału w działaniach edukacyjnych, prowadzonych przez trzy szkoły ponadgimnazjalne - Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie, Zespół Szkół Nr 1 w Stargardzie oraz Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie. Współpraca pomiędzy inwestorami i szkołami umożliwi uczniom udział w praktykach i stażach na terenie zakładu. Uczniowie będą mogli zapoznawać się z nowymi rozwiązaniami w dziedzinie logistyki, a co najważniejsze: poznają działanie wszelkich systemów w praktyce. Współdziałanie przyniesie obopólne korzyści: uczniom da praktyczną wiedzę - najbardziej cenioną na rynku pracy, natomiast firmom pozwoli pozyskać najbardziej zdolnych absolwentów do pracy.

Listy intencyjne podpisane zostały również przez Dyrektorów: Pana Henryka Szymczaka – Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie, Pana Tomasza Korytkowskiego – Zespół Szkół Nr 1 w Stargardzie oraz Pana Marcina Przepiórę – Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie.

FOTO: T. Surma