Głównej zawartości

1 marca obchodzimy „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - z tej okazji Gimnazjum Katolickie w Stargardzie zorganizowało uroczyste obchody Dnia Pamięci połączone z biegiem ulicznym.

Obchody rozpoczęły się od wygłoszenia okolicznościowych przemówień przez zaproszonych gości, tj.: Pana Tadeusza Sowę – reprezentanta Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Stargardzkiego, Pana Michała Jacha – Posła na Sejm RP oraz Pana Dariusza Górniaka – generała brygady 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, który przemawiał również w imieniu Starosty Stargardzkiego – Pana Ireneusza Rogowskiego i Prezydenta Miasta – Gminy Stargard – Pana Sławomira Pajora.
Następnie przedstawiciele samorządów, wojska i organizacji kombatanckich oraz uczniowie i harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy Smoleńskiej.

Po oficjalnej części obchodów rozpoczął się „bieg niezłomnych”. Bieg podzielony był na 8 kategorii – żołnierze, uczniowie Gimnazjum Katolickiego, osobno: dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:


1. Kategoria żołnierze: Jacek Matysek
2. Kategoria uczniowie Gimnazjum Katolickiego: Szymon Barczyk – klasa III a
3. Kategoria chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce: Damian Gawroński – Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie,
- II miejsce: Konrad Majdziński  - Zespół Szkół Nr 2 w Stargardzie,
- III miejsce: Dawid Kałuziak – II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie,
4. Kategoria dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce: Sylwia Mikołajczyk – Grupa Szkół Niepublicznych w Stargardzie,
- II miejsce: Katarzyna Dulęba – I Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie,
- III miejsce: Agata Szymańska – II liceum Ogólnokształcące w Stargardzie,
5. Kategoria chłopcy ze szkół gimnazjalnych:
- I miejsce: Marcel Łysoń – Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie,
- II miejsce: Michał Junak – Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie,
- III miejsce: Gracjan Groński – Gimnazjum Nr 1 w Stargardzie,
6. Kategoria dziewczęta ze szkół gimnazjalnych:
- I miejsce: Agnieszka Wierzbicka – Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie,
- II miejsce: Weronika Niesporek – Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie,
- III miejsce: Ines Frank – Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie,
7. Kategoria chłopcy ze szkół podstawowych:
- I miejsce: Jakub Witkowski – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Stargardzie,
- II miejsce: Aleksander Grabarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Stargardzie,
- III miejsce: Miłosz Gerke – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stargardzie,
8. Kategoria dziewczęta ze szkół podstawowych:
- I miejsce: Natalia Jerzyna – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Stargardzie,
- II miejsce: Klaudia Starzycka – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Stargardzie,
- III miejsce: Natalia Knape – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Stargardzie.

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal pamiątkowy. Natomiast zwycięzcy biegów w poszczególnej kategorii otrzymali puchary i upominki rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy!

Foto: T. Surma