Głównej zawartości

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie jak zwykle nie zawiedli. Oddali prawie 19,5 litra krwi podczas akcji „Młoda krew ratuje życie”, która odbyła się 10 marca br. w ZSB-T. 

Młodzież stawiła się bardzo licznie. Niektórzy po raz kolejny, inni pierwszy raz oddali ten najcenniejszy lek, stając się honorowymi krwiodawcami. Gratulujemy odwagi i dobrych chęci!

Wyniki poboru to 19 350 ml krwi pełnej, a oddało ją 43 uczniów (w gronie tym: 13 osób, a wśród nich aż 12 dziewcząt, krew oddawało po raz pierwszy w swoim życiu), dwoje nauczycieli i pani sekretarka. Zarejestrowało się 59 osób, jednak względy zdrowotne (przeziębienie, powiększone węzły chłonne, zbyt niski poziom hemoglobiny) nie wszystkim pozwoliły wziąć czynny udział w akcji.

Uczennice klas pierwszych przygotowały słodki poczęstunek, co niewątpliwie miało wpływ na wzmocnienie kondycji naszych dzielnych krwiodawców.

Poboru dokonała terenowa stacja WCKiK ze Szczecina, pod kierownictwem pani doktor Joanny Wysockiej-Milkiewicz. Akcja zorganizowana została przez Rejonową Radę HDK PCK, pod przewodnictwem Jerzego Bochenka wraz z Renatą Wojtakajtis i Andrzejem Łoniem. Za przygotowanie i pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji w szkole, organizatorzy dziękują Pani Agnieszce Woźniak - nauczycielce ZSB-T, i oczywiście Panu Zbigniewowi Heringowi - Dyrektorowi Szkoły.

Tekst: ZSB-T oraz RRHDK PCK
Foto: Agnieszka Woźniak i Tadeusz Surma


Fot. Tadeusz Surma