Głównej zawartości

11 marca w Zespole Szkół Nr 5 w Stargardzie odbyło się ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w trzecim wewnątrzszkolnym konkursie o tytuł „Najlepszego Mechanika Zespołu Szkół Nr 5”. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu budowy, mechaniki i diagnostyki pojazdów samochodowych oraz przepisów BHP.

W konkursie udział brali uczniowie klas trzecich, kształcący się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych. Konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej.

Do części teoretycznej przystąpiło 58 uczniów. Mieli oni za zadanie rozwiązać test z zakresu mechaniki, diagnostyki oraz przepisów BHP dotyczących motoryzacji. Do etapu praktycznego zakwalifikowało się pięciu uczniów, którzy w części teoretycznej uzyskali największą liczbę punktów. W zadaniu praktycznym uczniowie musieli dokonać montażu układu zapłonowego-aparat zapłonowy, świece zapłonowe, przewody wysokiego napięcia. Po montażu i uruchomieniu silnika wykonać regulację konta wyprzedzenia zapłonu. Czas na wykonanie zadania – 50 min. Punktacji podlegał: czas, poprawność wykonania oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonania zadania.

Najlepiej w konkursie poradził sobie: Kamil Kacpura i uzyskał tytuł „Najlepszego Mechanika ZS 5” w roku szkolnym 2015/2016. Pozostałe miejsca zajęli: miejsce II - Kacper Skupiński, III - Dominik Pałka, IV - Piotr Wiechciński i miejsce V - Weronika Belka.

W organizacji konkursu pomogło wiele firm z branży motoryzacyjnej i technicznej. Partnerami konkursu byli ponadto: Powiat Stargardzki, Wydział Ruchu Drogowego KPP w Stargardzie oraz Automobilklub Stargardzki.

Konkurs przygotowali nauczyciele praktycznej nauki zawodu Zespołu Szkół Nr 5 w Stargardzie: Michał Stasiak, Bogdan Olszewski i Dariusz Tomaszewski.

Tekst i fot. – ZS nr 5