Nieprzerwanie od 21 lat uczniowie Zespołu Szkół nr 5 biorą udział w Ogólnopolskim Zlocie Narciarskim w Białym Dunajcu. Tym razem 43-osobowa ekipa młodzieży jako reprezentacja powiatowa i wojewódzka przywiozła najwyższe trofea w historii startów – drugie miejsce jako województwo (spośród siedmiu ekip), trzecie jako powiat (spośród jedenastu) oraz czwarte miejsce jako drużyna szkolna (spośród dziewiętnastu).

Dwie drugie lokaty w konkursach promujących swój region oraz brązowy medal Grzegorza Dybowskiego – sympatyka  klubu LUKS „PIĄTKA” i czwarta lokata Dominika Pałki w zawodach sportowych, dopełniły trofea pucharowe zdobyte na zlocie.

Bogaty program krajoznawczy i sportowy towarzyszący wyprawie, o który zadbali opiekunowie, złożył się na wspaniałe przeżycia i wspomnienia - nauka zjazdów na nartach, zwiedzanie Zakopanego, wyprawa na Morskie Oko i spotkanie przy ognisku. Cieszy również fakt, że na turystyczne wyjazdy „wracają do szkoły” absolwenci.

Z turystycznym pozdrowieniem  opiekunowie młodzieży  Joanna Suleja i Arkadiusz Popiołek.

Więcej zdjęć na stronie www.zs5.stargard.pl.