Głównej zawartości

Jakub Malinowski ze Stargardu awansował do finału VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  Tylko 59 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (spośród niemal 7500 młodych logistyków) zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy walczyli o cenne nagrody, odbył się 4 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Stawka finału to bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, miejsca na praktykach i stażach w wiodących firmach logistycznych oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów olimpiady. W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. Organizacją etapu szkolnego tej olimpiady i przygotowaniem uczniów do poszczególnych etapów zajmuje się pani Jolanta Stępczyńska.

Po finałowych zmaganiach olimpijczyków czeka jeszcze jedno ważne wydarzenie – uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, która odbędzie się 15 kwietnia 2016 w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców.