Głównej zawartości

17 marca br. w Gimnazjum Publicznym w Dolicach po raz kolejny odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”.
W eliminacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Dzieci i młodzieży muszą wykazać się znajomością: przepisów ppoż., zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzą na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.  
Do turnieju przystąpiło trzydziestu ośmiu uczniów w trzech grupach wiekowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii, wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Dla laureatów turnieju na szczeblu powiatowym Starosta Stargardzki – Pan Ireneusz Rogowski ufundował nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych :

Szkoły podstawowe:
1. Anna Okraj – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie
2. Kamil Piastowski – Szkoła Podstawowa Sowno
3. Igor Krzysztofik – Szkoła Podstawowa Suchań

Szkoły gimnazjalne:
1. Szymon Mliczek – Gimnazjum Publiczne w Dolicach
2. Aleksandra Krasowska – Gimnazjum Publiczne Stara Dąbrowa
3. Łukasz Zubek – Gimnazjum Publiczne Rentowo

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Łukasz Woźniak – ZS Nr 2 Stargard
2. Dominik Pałka – ZS nr 5 Stargard
3. Oskar Kardasiewicz - ZS Nr 1 Stargard