Głównej zawartości

18 marca podsumowano Halową Amatorską Ligę Piłkarską w Stargardzie. W sali konferencyjnej Hotelu 104 wręczono puchary i nagrody dla zwycięskich drużyn oraz najlepszych zawodników rozgrywek. W tym roku była to jubileuszowa – piętnasta edycja.

Poniżej relacja ze spotkania (źródło www.halp.stargard.pl):

W rozgrywkach w tej edycji wystąpiło 26 drużyn. Mistrzostwo w Superlidze, trzeci wywalczył Klinkier Grzelak, natomiast w oldbojach - tak jak rok temu - triumfował Granit Owczarek. W I lidze numerem jeden był z kolei Papirus II, który wspólnie z Ekipą z Wioch wywalczył awans na najwyższy szczebel. Do I ligi spadają Zamet i Piccolo And-Stal.

Podczas uroczystego zakończenia kapitanowie wszystkich startujących drużyn odebrali puchary i dyplomy. Dodatkowo zespołom z trzech pierwszych miejsc na poszczególnych szczeblach podarowano piłki Euro 2016, a zwycięzcy w każdej z trzech lig otrzymali bon na zakupy w sklepie sportowym Aut oraz bilety wstępu na mecze Polska - Kazachstan (wtorek, 22 marca) i Polska - Włochy U-20 (środa, 23 marca), a także wejściówki do groty solnej i na pływalnię OSiR.

Tradycyjnie największe zainteresowanie wzbudzały ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii wyróżnień indywidualnych. W sumie nagrody w każdej z trzech lig odebrało 12 zawodników (wszyscy osobiście). A otrzymali oni statuetki, dyplomy, pakiety z gadżetami ufundowane przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe, zaproszenia na wspomniany mecz futsalu Polska - Kazachstan, a ponadto karnety Fitness MAX (wejścia na zajęcia fitness oraz siłownię) do wykorzystania w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Nie zabrakło też statuetek w podziękowaniu za sędziowanie meczów XV edycji. Wyróżniono 10 arbitrów: Tomasza Bryłę, Tomasza Czyżaka, Marcina Czyżaka, Rafała Gładuna, Dariusza Gładuna, Damiana Kawczyńskiego, Marcina Dubaniewicza, Łukasza Wilka, Piotra Patyka i Tomasza Płuciennika. Sędziowie otrzymali brawa od przybyłych na spotkanie gości i kapitanów drużyn. A wśród gości znaleźli się: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Prezes OSiR Stargard Beata Radziszewska, natomiast prezydenta Stargardu reprezentował Sekretarz Miasta Zdzisław Rygiel. Goście otrzymali symboliczne statuetki z napisem „15 lat rozgrywek HALP Stargard. 2001-2016”.

Nagrody indywidualne:

Superliga:
Krzysztof Madejak - król strzelców
Sławomir Szczeciński - najlepszy bramkarz
Patryk Kurant - najlepszy zawodnik
Tomasz Bukowski - zawodnik fair play

I liga:
Paweł Rybicki - król strzelców
Julian Wroński - najlepszy bramkarz
Marcin Celiński - najlepszy zawodnik
Grzegorz Jawór - zawodnik fair play

Liga oldbojów:
Michał Dwojak - król strzelców
Grzegorz Ciołek - najlepszy bramkarz
Łukasz Dehmel - najlepszy zawodnik
Wiesław Moraś - zawodnik fair play
images/2016/marzec/halp


Fot. Tadeusz Surma