Głównej zawartości

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ziemi. Z tej okazji Powiat Stargardzki wraz z Proeuropejskim Centrum Ekologicznym przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji. W sobotę 23 kwietnia, w godz. 11:00-14:00 zapraszamy na happening ekologiczny na Bobrowej Polanie w lasku przy ulicy W. Reymonta w Stargardzie.

W programie m.in.: gry i zabawy terenowe z nagrodami, zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia, stolik „Małego Ekologa” i Eko-Kantor. Odbędzie się także charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek, interaktywny pokaz drezynowy na trasie Stargard - Żarowo, leśny rajd na orientację oraz rowerowa masa krytyczna zakończona wspólnym ogniskiem (zbiórka rowerzystów na Rynku Staromiejskim o godz. 10:30, start – 11:00). Ogłoszony zostanie również otwarty konkurs fotograficzny pt. „Oblicza przyrody w powiecie stargardzkim”.

Happening odbędzie się w ramach projektu „Bobrowa Polana – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Realizatorami projektu są: Powiat Stargardzki oraz Proeuropejskie Centrum Ekologiczne.

Dzień wcześniej – w piątek 22 kwietnia na Bobrowej Polanie przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół z terenu powiatu stargardzkiego, z gmin: Stargard, Chociwel, Marianowo. Podzielone zostaną na cztery panele: gospodarka leśna, ochrona przyrody, recykling, odnawialne źródła energii.