Głównej zawartości

13 kwietnia Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wziął udział w sympozjum „Rola poligonu drawskiego w rozwoju gospodarczym i kulturowym powiatu drawskiego”. Spotkanie, które odbyło się w Centrum Kultury w Drawsku miało związek z nadchodzącymi obchodami 70-lecia poligonu. Organizatorem przedsięwzięcia był Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marek Gmurski. 

Ze względu na dobrą współpracę CSWL Drawsko i Powiatu Stargardzkiego, Starosta Rogowski został zaproszony do udziału w komitecie organizacyjnym obchodów.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu drawskiego, a także zaprzyjaźnionych powiatów i gmin, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, szkół oraz młodzież szkolna, w tym klasy mundurowe. Nie zabrakło również delegacji wojsk amerykańskich i kanadyjskich, szkolących się obecnie w Drawsku.  

Goście mieli okazję obejrzeć prezentację pt. „70 lat poligonu drawskiego”. Wygłoszono wystąpienia na temat roli, jaką poligon odgrywa w rozwoju gospodarczym i kulturowym powiatu drawskiego. Opowiedziano również jego  historię.

Na koniec płk Marek Gmurski zaprosił wszystkich zebranych na obchody rocznicowe, które odbędą się 13 maja w Drawsku Pomorskim i 14 maja w Kaliszu Pomorskim.