Głównej zawartości

Po ubiegłorocznym zdobyciu tytułu Drużynowego Mistrza Polski w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewczęta z II LO w Stargardzie odniosły kolejne zwycięstwo, wygrały Ogólnopolski Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w dniu 24 kwietnia 2016 br. w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

Reprezentantki  II LO wygrały zdecydowanie, prowadząc już od trzeciej zmiany, stopniowo powiększając przewagę. Nad drugą drużyną z III LO z Lublina uzyskały 45 sekund przewagi, a nad trzecią drużyną z XII LO z Gdańska - 56 sekund.

Do udziału w zawodach uprawnione były sztafety szkolne, które zajęły I miejsca w Finałach Wojewódzkich rozegranych w roku szkolnym 2015/2016. Finał ten pod nazwą Vena Cross był połączony z międzynarodowymi zawodami, na które zostały zaproszone również najlepsze sztafety szkolne z następujących państw: Austria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Węgry, Białoruś, Ukraina, Rosja, Estonia i Francja.
Celem imprezy było: popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży szkolnej, integracja młodzieży z zaproszonych krajów oraz wyłonienie najlepszych sztafet na dystansie 8x800 m -
w kategoriach szkoły: podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Organizatorem imprezy był Łódzki Związek Sportowyi Fundacja ,,Vena Sport".

Skład zespołu: Klaudia Ziółkowska, Milena Sadowska, Klaudia Kalicka, Joanna Jabłońska, Anna Wiktorczyk, Natalia Jachura, Aleksandra Wiktorczyk, Eliza Lenartowicz.
Opiekunowie zespołu: Renata Stańkowska, Sławomir Świerczyński.

GRATULUJEMY!

Foto i tekst: II LO