Głównej zawartości

28 kwietnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie odbył się finał VI Konkursu pn. „Najlepszy Uczeń w Zawodzie”. W finale udział wzięło 19 uczniów z klas zasadniczych i technikum w następujących zawodach: elektryk, stolarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, monter instalacji, sieci i urządzeń sanitarnych, technik mechanik-użytkowanie obrabiarek skrawających.

Zmaganiom uczestników przyglądali się zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Starosta Stargardzki - Pan Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Stargardzki - Pani Iwona Wiśniewska, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Pan Jerzy Hernet, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy - Pani Małgorzata Szulc, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 - Pan Tomasz Korytkowski, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych - Pan Zbigniew Hering, Członek Zarządu Abplanalp Consulting - Pan Paweł Matejak, przedstawiciele stargardzkich firm: Elektra - Pan Robert Bylewski, Metalik - Pan Bogdan Dąbrowski.
 
Finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe w postaci narzędzi dedykowane do specyfiki ich zawodu, które ufundowane zostały przez firmy: Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie, „ABPLANALP CONUSLTING”, „ELEKTRA”, „HETTICH”.

 Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów 
w przyszłym życiu zawodowym.

Klasyfikacja uczniów w poszczególnych zawodach była następująca:

Elektryk:
I miejsce – Adam Golas z klasy III ZE
II miejsce – Sylwester Lenarczyk z klasy III TE
III miejsce – Dominik Bąk z klasy III TE
IV miejsce – Paweł Turniak z klasy III ZE

Stolarz:
I miejsce – Karolina Hryniuk z klasy I TD
II miejsce – Patryk Wardziak z klasy III TD
III miejsce – Wiktoria Skiba z klasy I TD
IV miejsce – Konrad Parada z klasy III ZD

Mechanik-monter maszyn i urządzeń:
I miejsce – Krzysztof Witomski z klasy III ZM
II miejsce – Kacper Izajko z klasy IIIZM
III miejsce – Mariusz Ufnal z klasy II ZM
IV miejsce – Tomasz Stasiak z klasy II ZM

Monter instalacji, sieci i urządzeń sanitarnych:
I miejsce – Przemysław Pągowski z klasy I B
II miejsce – Łukasz Misiewicz z klasy III B
III miejsce – Jarosław Zych z klasy III B
IV miejsce – Dariusz Myśliński z klasy I B

Technik mechanik-użytkowanie obrabiarek skrawających:
I miejsce – Filip Grodziński z klasy III TM
II miejsce – Przemysław Kusiak z klasy III TM
III miejsce – Sebastian Olkiewcz z klasy III TM

Tekst i foto: CKP