Mieszkańcy powiatu stargardzkiego uczcili 225. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny, a następnie przeniosły się na plac Rynku Staromiejskiego.

Organizatorami uroczystości byli: Starosta Stargardzki, Prezydent Miasta Stargard Szczeciński, Dowódca Garnizonu Stargard oraz Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej.
Nabożeństwo z udziałem wojskowej asysty honorowej oraz pocztów sztandarowych szkół, organizacji i stowarzyszeń, odprawiono w Kolegiacie p.w. NMP Królowej Świata. Władze samorządowe powiatu i miasta, parlamentarzyści oraz pozostałe delegacje, złożyły przed Ołtarzem wiązanki narodowe.

Następnie na Rynku Staromiejskim odbył się apel stanu osobowego jednostek wojskowych oraz salwa honorowa. Mieszkańcy mogli podziwiać również: defiladę, sprzęt wojskowy oraz występ zespołu Recycling Band, a także skosztować grochówki.

Fot. Tadeusz Surma