Pierwsza w powiecie stargardzkim krajowa wystawa owczarków niemieckich za nami. Przez cały weekend – w dniach 13-15 maja odbywały się prezentacje psów, szkolenia oraz szereg atrakcji towarzyszących. Organizatorem wydarzenia był Klub Owczarka Niemieckiego Związku Kynologicznego w Polsce. Patronat honorowy objęli: Starosta Stargardzki oraz Prezydent Miasta Stargard.

W piątek odbył się trening poprowadzony przez Martina Barjaka. W sobotę również nie zabrakło treningów i szkoleń. Przeprowadzono m.in. próbę wytrzymałości, trening z pozorantami KON, szkolenie w zakresie przygotowania owczarka niemieckiego do wystaw. Czynny był również kącik porad żywieniowych i wychowawczo-szkoleniowych, z których skorzystać mógł każdy właściciel czworonoga.

Główna wystawa psów odbyła się w niedzielę. Sędziowie wybrali najpiękniejsze i najlepiej wyszkolone owczarki. Wszystkie wydarzenia zorganizowano przy przepompowni na ul. Broniewskiego w Stargardzie.

Fot. Tadeusz Surma