Głównej zawartości

Pierwszy etap Bałtyk-Karkonosze Tour prowadził z Kołobrzegu do Chociwla. Do pokonania było 193.5 kilometrów. Zwyciężył Holender Johim Ariesen. Zawodników dopingowali licznie zebrani mieszkańcy. 

Na trasie czekało początkowo sześć premii lotnych, ale z powodu plamy oleju na odcinku trzech kilometrów organizatorzy byli zmuszeni do ominięcia linii premii w Świdwinie. Ucieczkę dnia stworzyło czterech kolarzy Benjamin Hill (Attaque Team Gusto), Antonio Di Sante (GM Europa), Jan Kraus (Dukla Praha), Lukas Steidten (UR-Krostitzer). Ich przewaga wzrosła maksymalnie do 10 minut, ale też dość szybko topniała.

Na premiach lotnych najaktywniejsi byli Jan Kraus i Benjamin Hill. Dzięki dwóm premiom z bonifikatami i jednej specjalnej Hill został liderem klasyfikacji najaktywniejszego. Holender i Czech awansowali też odpowiednio na drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Peleton, w którym pracowały ekipy CCC Sprandi Polkowice i VERVA Activejet dogonił uciekinierów już na rundach w Chociwlu, niecałe 20 km przed metą. Na trudnym, brukowanym finiszu trochę pogubili się polscy zawodnicy i ostatecznie najszybszy był Johim Ariesen (Metec), który wyszedł z ostatniego zakrętu na czele grupy i wytrzymał długi finisz. Na drugim miejscu dojechał Filippo Fortin (GM Europa Ovini), a trzecim Kacper Gronkiewicz (De Rosa Rybnik). Holender został nowym liderem wyścigu!

Puchary dla zwycięzców wręczali między innymi Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak oraz Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Informacje na temat wyścigu można śledzić na bieżąco na stronie naszosie.pl

Źródło: chociwel.pl