Młodzież z Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych z klas o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej I B TZ i II B TZ zbudowała elektrownię słoneczną, która służy uczniom i pracownikom jako stacja ładowania akumulatorów do urządzeń telekomunikacyjnych (telefonów, smartfonów, tabletów, komputerów itp.).

Na zdjęciu od prawej: panel fotowoltaiczny wytwarzający prąd elektryczny, akumulator, regulator ładowania, przetwornica napięcia oraz odbiorniki prądu elektrycznego - telefony komórkowe i komputer. Elektrownia została zbudowana pod okiem pana Pawła Liszki – nauczyciela przedmiotów zawodowych w technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Na zdjęciu Dominika Paluszewska i Monika Kondratowicz z klasy I B TZ podczas ładowania akumulatorów w telefonach komórkowych.

Najlepszy felieton o Stargardzie

Uczennica Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych Monika Filas z klasy II A TZ – członkini Młodzieżowego Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta, napisała najlepszy felieton poruszający problematykę Stargardu. Od początku tego roku Młodzieżowy Zespól Doradczy realizuje projekt pod hasłem „Znam Stargard”. Biorą w nim udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Głównym celem projektu jest zapoznanie młodzieży z historią Stargardu oraz działaniami podejmowanymi w obszarach: turystyki, inwestycji, samorządu, kultury i mediów. W kwietniu uczestnicy projektu mieli napisać felieton poruszający problematykę naszego miasta.  Najlepszy wyszedł spod pióra Moniki Filas. Opiekunką Moniki jest pani Renata Rudzka.

Źródło: ZSB-T