Głównej zawartości

Wielkim sukcesem zakończył się konkurs „Odpal z nami filmik”, zorganizowany przez stowarzyszenia Stargard w Moim Sercu i Progress. Nadesłano 48 filmów z całej Polski, ukazujących szkodliwość zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu. 19 maja w Stargardzkim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród.

Zadaniem uczestników było nakręcenie ciekawych filmów krótkometrażowych (do 1,5 min.) na temat profilaktyki i rozwiązywania problemów związanych z narkomanią, dopalaczami, alkoholizmem i hazardem – wszystkim, co może uzależnić. Młodzież wykazała się pomysłowością, w niebanalny sposób ukazała szkodliwość nałogów, prezentując jednocześnie alternatywne sposoby spędzania czasu. Filmy pojawiały się na Facebook’u.

Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. Wpłynęło 48 filmów na wysokim poziomie. Na szczęście, nagród również było mnóstwo. Nagrodzono najciekawsze produkcje w różnych kategoriach. Doceniono m.in. najlepszy scenariusz, grę aktorską. Przyznano także nagrodę publiczności oraz mediów.

Patronat nad konkursem objął Starosta Stargardzki.

Wszystkie filmy oraz listę zwycięskich produkcji można znaleźć na stronie konkursu: ODPAL Z NAMI FILMIK


Fot. Tadeusz Surma