Głównej zawartości

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło Terenowe w Chociwlu wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Chociwlu po raz kolejny byli organizatorami imprezy integracyjnej pn.: „DZIEŃ GODNOŚCI”, która obyła się na Hali Sportowo-Widowiskowej w Chociwlu, w dniu 19 maja 2016 r.

Motto  spotkania nawiązywało do cytatu twórców „Światowego Dnia Godności”, który przedstawiła Pani Jadwiga Zielińska prowadząca imprezę. A brzmiało: ” w świecie, w którym wydaje się, że nikt nie zgadza się z niczym, gdzie podziały polityczne, religijne, rasowe, a nawet granice kulturowe wydają się dzielić-GODNOŚĆ jest czymś, nad czym wszyscy mogą się pochylić i porozumieć”. Dzień Godności obchodzony jest w 60 krajach na świecie, głównym jego przesłaniem jest prawo każdego człowieka do godnego życia - w tym chęć współdziałania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wszystkich uczestników spotkania przywitał Prezes Koła - Pan Andrzej Zieliński. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego - Pan Adam Chrałowicz, Radni Gminy Chociwel: Agnieszka Knafel, Emilia Łaniec, Stanisława Sójka, Andrzej Puławski, Wojciech Kalinowski, Paweł Sosna, Przedstawiciele Gminy: Sekretarz - Sylwia Lewandowska, Barbara Kowalska, Beata Przybyła, Dyrektor Biura Senatora Grzegorza Napieralskiego - Piotr Kęsik, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu - Irena  Kapłun, Przedstawiciel Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Wanda Wysocka, Kierownik Biura Stowarzyszenia ”WIR” Wiejska Inicjatywa Rozwoju  - Małgorzata Krysiak.

Tradycyjnie swoje stanowisko przygotowały: Irena Sprycha i Zofia Chról - przedstawicielki Stowarzyszenia Diabetyków. Panie badały: poziom cukru i wysokość ciśnienia. Firma ORTOFACH ze Szczecina udzielała doradztwa o sprzęcie ortopedycznym.

Punktem Kulminacyjnym imprezy był wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci z klas III  Szkoły Podstawowej w Chociwlu, które zaprezentowały Taniec Marynarski, Zabawę Indiańską, laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego: Karolina Baryło, Oliwia Korpus, Martyna Delide  deklamowały wiersze. Gościnnie wystąpiła - niewidoma od urodzenia 16-letnia Nikola Walczak z Goleniowa, która wzruszyła uczestników – piosenki które śpiewała – wykonała przepięknie.

Po części artystycznej, Prezes Koła zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek, który przygotowały Członkinie Koła Terenowego w Chociwlu, a pomagały Panie z Gminnego Koła Gospodyń w Chociwlu. Imprezę dofinansowali: Gmina Chociwel i Powiat Stargardzki.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, sponsorom i uczestnikom organizatorzy obchodów Dnia Godności – serdecznie dziękują i zapraszają za rok.


Tekst i zdjęcia:
Małgorzata Krysiak, Andrzej Zieliński