Głównej zawartości

W holu Starostwa Powiatowego w Stargardzie przez najbliższy miesiąc można podziwiać obrazy autorstwa Hanny Michalskiej-Żurych. Dziś odbył się wernisaż, podczas którego autorka opowiedziała o tym, skąd czerpie inspiracje i jak zaczęła się jej przygoda z malarstwem. Wystawę otworzył Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Pani Hanna zwykle maluje to, co wcześniej sfotografuje lub zaobserwuje. Na jej obrazach można dostrzec często pojawiający się motyw mostów, co jak się okazało jest zasługą męża, który niegdyś je budował. Autorka przyznała, że wybór prac na wystawę z bogatego zbioru nie był prosty.

Hanna Michalska-Żurych pochodzi ze Szczecina. Od 2000 roku mieszka w Zieleniewie. Z wykształcenia jest pedagogiem. W 2007 roku zaczęła malować w kole plastycznym „Alma” przy Kole Gospodyń Wiejskich w Morzyczynie-Zieleniewie. Uczestniczy w warsztatach artystycznych, organizowanych przez Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej. Od pięciu lat należy do grupy plastycznej „Bohema” przy Szczecińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie maluje pod kierunkiem Wandy Żychniewicz.  Od 2014 r. należy do koła plastycznego przy UTW w Stargardzie. Maluje techniką olejną lub akrylową, często stosuje techniki mieszane.