Głównej zawartości

24 maja br. w Zespole Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie odbył się V Powiatowy Konkurs Kulinarny ,,Owocowe potyczki” i Motoryzacyjny ,,Auto bez tajemnic", objęty patronatem honorowym Starosty Stargardzkiego. Celem konkursu było: nawiązywanie współpracy ze szkołami kształcącymi młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, integracja uczniów,

rozwijanie potrzeby osiągania sukcesów i przełamywania barier oraz rozbudzanie zainteresowania tematyką kulinarną i motoryzacyjną. Dla rodziców i nauczycieli zostały przeprowadzone warsztaty na temat „Czy umiem rozmawiać ze swoim dzieckiem i reagować na jego problemy – bunt nastolatka”. Szkolenie przeprowadziła Pani Milena Szczurko, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Stargardzie.

Przybyli uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu znajomości owoców egzotycznych, jak również wiedzą motoryzacyjną. Młodzież miała możliwość zwiedzania szkoły, m.in. warsztatów szkolnych i pracowni zawodowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przy smacznych wypiekach wykonanych w ramach zajęć praktycznych przez klasę o profilu cukierniczym.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z opiekunami, z następujących szkół: Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Stargardzie, Gimnazjum Integracyjnego w Stargardzie, Gimnazjum Publicznego w Suchaniu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chociwlu i Gimnazjum Publicznego im. Władysława Jagiełły w Choszcznie.

Zwycięzcy konkursów:

,,Owocowe potyczki"
I miejsce: Dawid Nadolski z ZSS im. Juliana Tuwima w Stargardzie,
II miejsce: Andżelika Nalewska z Gimnazjum Publicznego im. Władysława Jagiełły w Choszcznie,
III miejsce: Szymon Mochocki z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chociwlu.

,,Auto bez tajemnic"
I miejsce: Eryk Matelski z ZSS im. Juliana Tuwima w Stargardzie,
II miejsce: Mateusz Kindel z ZSS im. Juliana Tuwima w Stargardzie,
III miejsce: Bartosz Skaczko z Gimnazjum Integracyjnego w Stargardzie.

Nagrody rzeczowe, ufundowane przez Powiat Stargardzki, laureatom obu konkursów wręczył Pan Jerzy Hernet - Dyrektor Wydziału Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Stargardzie.

Organizatorami konkursu byli: Marzena Samujło, Danuta Puchniarska, Justyna Izak, Marzenna Sztuba, Marta Pych – Lipińska, Krzysztof Bielski.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: ZS 5