Głównej zawartości

Wyjątkowe odwiedziny złożono dziś Staroście Stargardzkiemu Ireneuszowi Rogowskiemu. W urzędzie gościły dzieci z przedszkola „Na Zielonym Wzgórzu” ze Stargardu. Najmłodsi mieszkańcy powiatu dowiedzieli się czym jest Starostwo Powiatowe i z bliska przyjrzeli się pracy urzędników.

O swoim zajęciu jako pierwsi opowiedzieli pracownicy wydziału komunikacji, prezentując m.in. tablice rejestracyjne i niezbędne dokumenty kierowcy, w tym prawo jazdy. Nie zabrakło też krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak się okazało, wiedza kilkulatków o znakach drogowych i zasadach postępowania na przejściach dla pieszych, jest imponująca. Na zakończenie, dzieci otrzymały kolorowanki ze znakami drogowymi.

Przedszkolaki odwiedziły również pokój informatyka, kancelarię ogólną, gdzie miały okazję frankować listy i przybijać pieczątki, a także salę sesyjną, w której obraduje Rada Powiatu Stargardzkiego. Na koniec spotkały się ze Starostą Ireneuszem Rogowskim, który opowiedział o swojej pracy i zaprosił dzieci do swojego gabinetu.