Głównej zawartości

Województwo Zachodniopomorskie rozstrzygnęło nabór na „Budowę i modernizację dróg lokalnych”. Kwota blisko 21 mln euro pozwoli na przebudowę prawie 60 km dróg gminnych i 40 km dróg powiatowych. Wśród beneficjentów jest Powiat Stargardzki oraz jego gminy. 30 maja w Gminnym Domu Kultury w Suchaniu podpisano umowy.

Umowy na budowę lub modernizację lokalnych dróg Wicemarszałek Jarosław Rzepa podpisał ze Starostą Stargardzkim Ireneuszem Rogowskim oraz włodarzami gmin: Chociwel, Dolice, Marianowo, Stara Dąbrowa, Suchań oraz Dobrzany. 

Środki na ten cel, w wysokości niemal 21 mln euro, pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki tej kwocie możliwa będzie przebudowa 60 km dróg gminnych i 40 km dróg powiatowych. Ponadto, zaplanowano także budowę 5 km dróg wewnętrznych, które po realizacji inwestycji zostaną przekształcone w drogi gminne. Na podstawie zawartych umów samorządy będą mogły ruszyć z procedurami przetargowymi, umożliwiającymi realizację zaplanowanych inwestycji. Województwo Zachodniopomorskie  jako pierwsze rozstrzygnęło nabór na „Budowę i modernizację dróg lokalnych”. Łącznie realizowanych będzie ponad 100 projektów w regionie.

Powiat Stargardzki uzyskał 2 608 830 zł dofinansowania na przebudowę i budowę drogi 1716Z Stargard-Witkowo-Dolice do granic powiatu, przebudowę drogi na odcinku Kolin-Morzyca. Koszt całkowity inwestycji to 4 100 000 zł.

Niektóre z gmin powiatu stargardzkiego uzyskały dofinansowanie na kilka przedsięwzięć. Dokładny wykaz - http://www.wzp.pl/sites/default/files/30_05_podpisanie_umow.pdf

Źródło: wzp.pl