Głównej zawartości

Badania, prelekcje na temat profilaktyki nowotworowej, spotkania ze specjalistami, konkursy i imprezy promujące zdrowy tryb życia – tak w skrócie można podsumować XII Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia, którego finał odbył się 31 maja na Rynku Staromiejskim.

Organizatorzy: Powiat Stargardzki, Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” oraz gminy powiatu, tak jak w ubiegłych latach, przygotowali mnóstwo atrakcji i działań, których celem jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z nowotworami oraz promocja profilaktyki nowotworowej. Każdego roku mieszkańcy są zachęcani do wykonywania badań i regularnego kontrolowania swojego stanu zdrowia. 

Do udziału w akcji zaproszono dzieci, młodzież szkolną i dorosłych. Wszyscy, niezależnie od wieku, przemaszerowali ulicami miasta z orkiestrą na czele – spod starostwa na Rynek Staromiejski. Uczestników przywitała Wicestarosta Iwona Wiśniewska.

Następnie wręczono nagrody w konkursie na prezentację dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, które realizują program promocji zdrowego stylu życia „Trzymaj Formę!”, koordynowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stargardzie. 

Tradycją stało się wspólne wypuszczanie balonów do nieba w akcie solidarności z chorymi na raka. Ten symboliczny gest zakończył XII Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. 


Fot. Tadeusz Surma