Głównej zawartości

Nie Zespół Szkół Specjalnych, ale Zespół Szkół Sportowych – tak powinna brzmieć nazwa szkoły im. J. Tuwima w Stargardzie, której uczniowie nieustannie zdobywają medale w ważnych imprezach ogólnopolskich. Dziś Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Wicestarostą Iwoną Wiśniewską spotkali się z mistrzami w lekkiej atletyce, pływaniu i piłce nożnej.

W ostatnim czasie uczniowie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Ciechanowie, Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Ostrzeszowie i Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Lekkiej Atletyce w Szczecinku. Medale przywieźli ze wszystkich zawodów.

Za przygotowanie młodych sportowców odpowiada Pani Ewa Kozak – nauczycielka wychowania fizycznego w ZSS. Nie tylko trenuje uczniów, ale również ich motywuje i wspiera. Jak przyznała dyrektor szkoły Wanda Nowicka „Pani Ewa jest dla uczniów jak druga matka”.  

Nauczycielka z dumą opowiadała o sukcesach podopiecznych. „Wszyscy mi jej zazdroszczą – mówiła o Marcie, uczennicy szóstej klasy podstawowej, biegającej na krótkie dystanse. – Poza konkursem wygrała na dwieście metrów z dziewczynami z zawodówek, które są od niej starsze o osiem lat”.

Od dłuższego czasu reprezentacje Województwa Zachodniopomorskiego zdobywają czołowe miejsca w zawodach, a uczniowie Zespołu Szkół w Stargardzie mają w tym swój udział. 

W podziękowaniu za wspaniałą reprezentację szkoły i regionu, starosta wraz z wicestarostą wręczyli uczniom upominki – koszulki, bidony oraz plecaki.