Przejażdżki sprzętem militarnym, przeloty nad miastem, pokazy grup rekonstrukcyjnych, konkursy i wiele atrakcji – za nami trzecia edycja zlotu pojazdów militarnych „Czerwone Lotnisko”. Imprezę zorganizowano w dniach 10-12 czerwca na płycie dawnego lotniska w Kluczewie.

Powiat stargardzki opanowała zieleń. A wszystko to za sprawą militarnych pojazdów – samochodów, czołgów i motocykli, a także strojów uczestników. Wiele osób wpisało się w klimat imprezy, ubierając mundur czy wojskowy strój maskujący. Chętni mieli okazję przejechać się amfibią i samobieżną haubicą. Dla młodszych uczestników zorganizowano tor przeszkód z okopami. Na terenie dawnego lotniska rozstawiono stoiska tematyczne - m.in. prezentowano broń różnego kalibru.

„Czerwone Lotnisko” zorganizowała Stargardzka Organizacja Turystyczna. Imprezę wsparł finansowo Powiat Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma