10 czerwca – w dniu inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej, w Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie odbył się Powiatowy Turniej Futbolu Stołowego pod patronatem Starosty Stargardzkiego. Emocje sportowe przy stołach z piłkarzykami wcale nie były mniejsze od tych na boisku. Zawodnicy zadbali o stroje narodowe wylosowanych drużyn, a kibice o doping.

Organizatorami turnieju były Szkoła Podstawowa nr 7 w Stargardzie i Szkoła Podstawowa w Kunowie, która ostatecznie zwyciężyła rozgrywki. Uczniowie SP 7 zajęli drugie miejsce, a trzecie – SP w Reptowie. W zawodach wzięło udział 12 szkół z powiatu stargardzkiego.

Młodym zawodnikom towarzyszyli piłkarze Błękitnych Stargard. Nagrody wręczyli: Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Jerzy Hernet oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim Artur Wiśniewski.

Fot. Tadeusz Surma