Od 15 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie ma nowego szefa. Został nim mł. insp. Robert Nowak, który już w środę zapoznał się ze strukturą i funkcjonowaniem jednostki, zwołał pierwszą odprawę z pracownikami, a także spotkał się z Zarządem Powiatu Stargardzkiego.

W starostwie spotkali się: mł. insp. Robert Nowak, jego zastępca mł. insp. Sławomir Hancewicz, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Członek Zarządu Irena Agata Łucka, która zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa w powiecie. Rozmowa dotyczyła bieżących spraw, problemów i najbliższych planów związanych z funkcjonowaniem jednostki.

– Jestem przekonany, że współpraca będzie układała się wzorowo. Liczę na wsparcie i sam takie wsparcie deklaruję – powiedział nowy komendant.

Wcześniej mł. insp. Robert Nowak był Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie. Nowy szef stargardzkiego garnizonu pełni służbę w Policji od 1991 r. Wcześniej pracował w prewencji, w pionie dochodzeniowo-śledczym, a następnie kryminalnym. W roku 2000 awansował na stopień oficerski. W 2001 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, a trzy lata później na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo.

W 2006 został Komendantem Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo, gdzie służbę pełnił do 15 marca 2011 roku, kiedy to został Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie i nadzorował m.in. pracę pionu kryminalnego. Jeszcze tego samego roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie. Następnie w październiku 2012 roku został mianowany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie, a od 1 czerwca wrócił do Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na stanowisko I Zastępcy Komendanta, gdzie służył do 14 czerwca.

W życiu prywatnym mł. insp. Robert Nowak to szczęśliwy mąż i ojciec, który między innymi ukończył studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek politologia, specjalizacja bezpieczeństwo narodowe oraz studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w zakresie zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Powiat Stargardzki / podkom. Łukasz Famulski