Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 kształcący się w kierunku projektowania odzieży i krawiectwa będą zdobywać doświadczenie zawodowe w firmie United Bridal Factory, której zakład produkcyjny ma powstać w Stargardzkim Parku Przemysłowym. 15 czerwca w siedzibie Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego miała miejsce prezentacja nowego inwestora oraz podpisanie listów intencyjnych.

Budowa zakładu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. United Bridal Factory będzie zajmować się szyciem sukien ślubnych i produkcją akcesoriów ślubnych. Zatrudnienie może znaleźć tam nawet do 200 osób.

Firma jest również otwarta na współpracę z uczniami. Chce kształcić młodych ludzi – umożliwić im odbywanie praktyk i staży w zakładzie, z nadzieją na pozyskanie wykwalifikowanej kadry w przyszłości. To wielka szansa na zdobycie doświadczenia przez uczniów szkół zawodowych. Szczególnie mogą skorzystać na tym ci, którzy w tym roku wybiorą nowy kierunek kształcenia w ZS nr 2: krawiec – projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.

Rozmowy o współpracy przypieczętowało podpisanie listów intencyjnych między United Bridal Factory a Powiatem Stargardzkim i Miastem Stargard.

Fot. Tadeusz Surma