Zakończyły się ćwiczenia Anakonda. 16 czerwca na poligonie drawskim Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz obserwował manewry Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, złożonej z pododdziałów polskich, amerykańskich, albańskich, bułgarskich, rumuńskich, litewskich, macedońskich i szwedzkich. W Drawsku Pomorskim był również obecny Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Ostatniego dnia ćwiczeń zorganizowano tzw. VIP Day, do udziału w którym zaproszono przedstawicieli resortów obrony państw NATO, attaché akredytowanych w Polsce,  przedstawicieli instytucji wojskowych oraz samorządów.

ANAKONDA-16 była szóstą edycją ćwiczenia, trzecią w wymiarze międzynarodowym, z udziałem przedstawicieli sił zbrojnych 24 państw sojuszniczych i partnerskich. Celem manewrów wojskowych, prowadzonych w dniach 7-17 czerwca, było zgrywanie narodowych i koalicyjnych dowództw oraz pododdziałów w ramach połączonej operacji obronnej w warunkach zagrożeń hybrydowych. Na terenie drawskim ćwiczenie koordynowali żołnierze Błękitnej Brygady.