Głównej zawartości

24 lipca br. na terenie dawnego lotniska w Stargardzie odbył się XIV Festyn św. Krzysztofa. Udział w festynie wzięli nie tylko miłośnicy motoryzacji, ale również rodziny z dziećmi, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji.

Kierowcy zmagali się w różnych konkurencjach, m.in. w wyścigu na ¼ mili dla samochodów osobowych, motocykli, ciężarówek i innych pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym oraz 4 i 5 MINI OES. Można było obejrzeć zabytkowe pojazdy i odwiedzić stoiska: sekcji pojazdów zabytkowych i sekcji rajdowej Automobilklubu Stargardzkiego oraz BMW Klub Szczecin. Był też pokaz ratownictwa oraz driftu, a także konkursy i zabawy dla najmłodszych. Odprawiona została również polowa msza święta.

Powiat Stargardzki od lat wspiera organizację Festynu św. Krzysztofa. Po raz kolejny wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie prowadziliśmy kampanię edukacyjną pn. „Bezpiecznie z Radiem Stargard”. Ogłoszony został konkurs wiedzy na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Nagrodę główną – voucher uprawniający do darmowego szkolenia - doskonalenia techniki jazdy, prowadzonego przez kierowcę rajdowego Mariusza Podkalickiego, wręczono właśnie podczas festynu. Zaproszenie na takie szkolenie trafiło do Pani Marzeny Śliwińskiej, która najlepiej poradziła sobie z pytaniami konkursowymi.

Głównym organizatorem Festynu św. Krzysztofa był Automobilklub Stargardzki.

FOTO: T. Surma