Miłośnicy jazdy terenowej spotkali się na I Zachodniopomorskich Mistrzostwach Off Road, które zorganizowano w dniach 5-6 sierpnia w powiecie stargardzkim. Efektowne pojazdy można było zobaczyć w centrum miasta i na terenie byłego lotniska w Kluczewie. Patronat nad imprezą objął Starosta Stargardzki.

Zanim kierowcy ruszyli w drogę, wzięli udział w odprawie i konferencji prasowej. Start nastąpił przy ul. Wyszyńskiego. To właśnie tam odbył się pokaz samochodów terenowych. Przejazd podzielono na dwa etapy – dzienny i nocny. Ten drugi przeprowadzono na terenie dawnego lotniska. Rywalizacja toczyła się w klasach: quad, extreme mechanik, extreme elektryk, wyczyn i seryjny wyczyn.

Organizatorzy zapowiadali imprezę jako „przeprawową, nastawioną na dobrą zabawę, sportowe emocje i integrację”. I tak rzeczywiście było. Różnorodne ukształtowanie terenu sprzyjało kierowcom, a efektowne pojazdy przykuwały uwagę mieszkańców.

Oficjalne zakończenie rajdu odbyło się 6 sierpnia. Zawodnikom wręczono puchary oraz nagrody. Specjalne podziękowania za wkład w organizację rajdu i objęcie patronatem otrzymał Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Głównym organizatorem imprezy była spółka Euroforum.

Fot. Tadeusz Surma