Według wstępnych szacunków, podczas 9. Gali Sportów Walki w Stepnicy 21 sierpnia, zebrano ok. 20 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację 3,5-letniej Marcelinki, która urodziła się z wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową.

Organizatorzy akcji zadbali, aby wydarzenie przyciągnęło jak najwięcej ludzi – oprócz walk sportowych, przygotowano wiele atrakcji towarzyszących. Najpierw, o 10.00 odbył się mecz piłki nożnej, później bieg na 5 kilometrów dla Marcelinki o Puchar Starosty Stargardzkiego.

Zanim na ringu rozpoczęły się pierwsze walki bokserskie, MMA i inne, dzień obfitował w atrakcje, takie jak: występy muzyczne, pokazy karateków, konkursy dla dzieci i dorosłych, pokazy motocyklowe, występ kabaretu.

Przeprowadzono także licytację przedmiotów, w tym tabletu przekazanego przez Powiat Stargardzki.

Na imprezę charytatywną przybył m.in. bokser Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, a także były mistrz świata w tajskim boksie Marcin Parcheta – wygrany w walce wieczoru.

Organizatorami gali była Fundacja Talent Promocja Sport, Stowarzyszenie Progressum i Gmina Stepnica. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Stargardzki.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/MeteorFoto/photos/?tab=album&album_id=1101253806621722