W niedzielę, w Parku Chrobrego, rozbrzmiała muzyka gospel. Przed publicznością wystąpili uczestnicy jedenastej edycji warsztatów Stargard Gospel Days. Śpiewały osoby w różnym wieku, ale przyświecał im jeden cel – wychwalanie Boga poprzez radosną muzykę.

Do udziału w warsztatach zgłosiło się ponad siedemdziesiąt osób. Zajęcia trwały cztery dni, od 25 do 28 sierpnia w Stargardzkim Centrum Kultury, a poprowadzili je prawdziwi znawcy gospelu – Ken Norris i Eggo Fuhrmann. Uczestnicy przyjechali z całego powiatu stargardzkiego, a także spoza województwa. Zajęcia były bezpłatne.

W dzień rozpoczęcia warsztatów odbyła się msza w kościele na os. Chopina. Również tam, na drugi dzień, zorganizowano koncert zespołu Imo Pectore i Cantore Gospel.

Kilkudniowe zajęcia zakończył koncert dla mieszkańców przy Baszcie Morze Czerwone. Uczestnicy warsztatów wystąpili wraz ze swoimi nauczycielami: Kenem Norrisem i Eggo Fuhrmannem, a także zespołem w składzie: Rafał Rudawski (klawisze), Tomasz Grabowy (bas), Marcin Rak (perkusja) i Norbert Śliwa (gitara).

Po występach, dyrygentka chóru Cantore Gospel Maria Pyra, wręczyła tabliczki pamiątkowe z podziękowaniami dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji festiwalu.

Przedsięwzięcie wsparł finansowo Powiat Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma

Zdjęcia z warsztatów i wydarzeń towarzyszących do obejrzenia na profilu Facebook Cantore Gospel.