Głównej zawartości

W sobotę i niedzielę mieszkańcy powiatu chętnie brali udział w zabawach dożynkowych i piknikach. Te pierwsze odbyły się w Suchaniu, Marianowie i Dobrzanach, te drugie w Stargardzie zorganizowały Rodzinne Ogrody Działkowe.

27 sierpnia świętowały trzy stargardzkie oddziały Polskiego Związku Działkowców: im. „Chopina”, „B. Chrobrego” i „4 Marca”. Miłośnicy ogrodów działkowych zorganizowały pikniki z zabawami, konkursami, poczęstunkiem i tańcami. 

W weekend odbyły się również dożynki – w Suchaniu, Marianowie i Dobrzanach, w których wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Stargardzkiego. W Suchaniu odbył się m.in. konkurs kulinarny „Smak tradycji”, a na scenie wystąpili: Norbi i Bartek Wrona. W Sulinie, gdzie zorganizowano dożynki gminy Marianowo, wystąpiła kapela ludowo-biesiadna Retro i rozegrany został XIV Turniej Sołectw o Puchar i Nagrodę Wójta Gminy Marianowo. Święto Plonów zakończyły koncert zespołu Paradise z Pyrzyc oraz zabawa taneczna. Dożynki w Dobrzanach odbyły się w niedzielę. Wśród atrakcji były: marsz nordic walking, konkurs „Dożynkowe smaki” oraz pokaz teatru ognia. W każdej z gmin wybierano najpiękniejsze wieńce dożynkowe. 

Dożynki w Marianowie:

Dożynki w Dobrzanach:

Dożynki w Suchaniu