Był człowiekiem z pasją i odwagą, dzięki której zrealizował najskrytsze marzenia o podróżowaniu po świecie – tak wspominano dziś śp. Michała Rogalę. W holu starostwa otwarto wystawę fotografii, które 19-latek wykonał m.in. w Rosji i Chinach.

Kiedy większość jego przyjaciół, po ukończeniu liceum, aplikowała na studia, on zdecydował się ruszyć w podróż życia. Chciał odkrywać, poznawać nowych ludzi, a przede wszystkim, dzielić się swoją pasją z innymi. Dlatego każdy etap podróży opisywał i dokumentował zdjęciami na specjalnie utworzonym profilu na Facebooku – Nadziany Marzeniami. Niestety, jego 71-dniowa wyprawa zakończyła się  niespodziewanie wypadkiem w Hongkongu.

Wystawę otworzył Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski:
- Choć Michała nie ma już wśród nas, dzisiejszy wernisaż, nasza obecność na nim i otaczające nas fotografie, są dowodem na to, że pamięć o Michale jest wciąż żywa. Jego miłość do podróżowania, podążanie za marzeniami, mogą być inspiracją dla wielu z nas.

W wernisażu wzięli udział bliscy Michała: mama, babcia, brat, a także przyjaciele. Na otwarcie wystawy licznie przybyli młodzi ludzie, którzy osobiście nigdy nie mieli okazji poznać młodego podróżnika, ale śledzili jego poczynania na Facebooku.

- Zakochałem się! Straciłem kontrolę nad wszystkimi zmysłami, nie mogę się powstrzymać, to uczucie pojawiło się tak nagle, jest tak uzależniające i namiętne, że będzie trwało do końca życia!! Jest to miłość do zdobywania szczytów – pisał Michał na swoim profilu.

Fotografie można oglądać w holu starostwa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, do 24 października.