Głównej zawartości

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ekologii, który już od kilku lat świętujemy wspólnie z mieszkańcami powiatu stargardzkiego. W tym roku zapraszamy do udziału w happeningu ekologicznym na Bobrowej Polanie oraz do rowerowej przejażdżki ulicami miasta –  w sobotę 17 września. To będzie dzień pełen atrakcji!

W godz. 11:00-14:00 na Bobrowej Polanie, czyli w lasku przy ul. W. Reymonta w Stargardzie, Powiat Stargardzki wraz z Proeuropejskim Centrum Ekologicznym przygotował gry i zabawy terenowe dla najmłodszych, charytatywną zbiórkę plastikowych nakrętek, zajęcia na Leśnej Ścieżce Zdrowia, „Stolik Małego Ekologa”, Ekokantor i wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.

To jednak nie wszystko! 17 września warto „odpocząć” od samochodu i przesiąść się na najbardziej ekologiczny pojazd – rower. Zapraszamy do udziału w III Powiatowym Gwiaździstym Zjeździe Rowerowym! Wystarczy przyjechać na Rynek Staromiejski, gdzie od godz. 10:30 wydawane będą numery startowe. Rowerzyści ruszą o godz. 11:00 i przejadą ulicami miasta. Finał zjazdu odbędzie się ok. 12:15 na Bobrowej Polanie, gdzie przeprowadzone zostanie losowanie szczęśliwego numeru startowego, którego właściciel wygra Nagrodę Starosty Stargardzkiego – nowy rower. Udział w przejeździe nic nie kosztuje. Wystarczy mieć rower, kask i w miarę możliwości – elementy odblaskowe. Dzieci do lat 10 mogą wziąć udział tylko w towarzystwie dorosłego opiekuna.

W godz. 11:00-13:00 zapraszamy również na interaktywne pokazy drezynowe na odcinku wąskotorowym między Stargardem a Żarowem.