Ponad 400 osób wzięło udział w III Powiatowym Gwiaździstym Zjeździe Rowerowym. 12-kilometrowy przejazd ulicami Stargardu rozpoczął się na Rynku Staromiejskim, a zakończył na Borowej Polanie, gdzie odbywał się happening z okazji Dnia Ekologii. Tam przeprowadzono losowanie numerów startowych, w wyniku którego jedna z uczestniczek zjazdu wygrała nowy rower – główną nagrodę Powiatu Stargardzkiego.

W sobotę 17 września od godz. 10:30 na Rynku Staromiejskim rowerzyści odbierali numery startowe oraz koszulki i gadżety powiatowe. Uczestników przywitali: Mirosław Mazański ze Stargardzkiego Porozumienia Rowerowego oraz Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

- Cieszy mnie, że tak wielu mieszkańców naszego powiatu włącza się do imprez promujących jazdę na rowerach. Świętujemy dziś Dzień Ekologii, a nie ma lepszego sposobu na jego uczczenie niż zrezygnowanie z jazdy samochodem – mówił starosta.

W trasę, uczestniczy zjazdu ruszyli chwilę po godz. 11:00. Ulicami miasta przejechali 12 kilometrów, jednak wielu z nich swoją podróż rozpoczęło wcześniej, wyruszając do Stargardu z różnych miejscowości powiatu stargardzkiego, a nawet województwa.

Na Bobrowej Polanie odbyło się losowanie numerów startowych. Właścicielka „szczęśliwego” numeru otrzymała nowy rower, który przekazali: Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Starosta Ireneusz Rogowski. Nagrodzono też uczestników w trzech kategoriach: przyjazd z najodleglejszej miejscowości (Banie), najliczniejsza grupa ze szkoły (Gimnazjum nr 3 w Stargardzie) oraz najliczniejsza rodzina (10 osób).

Start uczestników (fot. Tadeusz Surma):

Meta na Bobrowej Polanie i wręczanie nagród (fot. Powiat Stargardzki):