Głównej zawartości

Zabawa na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami, mnóstwo konkursów z nagrodami – tak mieszkańcy powiatu stargardzkiego świętowali Dzień Ekologii. W sobotę 17 września na Bobrowej Polanie, w lasku przy ul. Reymonta, odbył się happening ekologiczny zorganizowany przez Powiat Stargardzki oraz Proeuropejske Centrum Ekologiczne.

Doskonale bawili się najmłodsi uczestnicy happeningu – dla nich zorganizowano zajęcia na Leśnej Ścieżce Zdrowia, „Stolik małego Ekologa”, gry i zabawy terenowe oraz konkurs jazdy na energorowerze – rowerze stacjonarnym, wytwarzającym prąd. Wszystkie atrakcje przygotowano tak, aby łączyły rozrywkę z edukacją ekologiczną. Mieszkańcy mogli wymienić plastikowe nakrętki na upominki i rośliny. Konkursy na swoim stoisku organizowało także Radio Stargard – patron medialny wydarzenia. Po godzinie 12:00 na Bobrową Polanę zawitali rowerzyści, biorący udział w III Powiatowym Gwiaździstym Zjeździe Rowerowym. Na miejscu odbyło się losowanie nagrody głównej Powiatu Stargardzkiego – nowego roweru. W Dniu Ekologii zorganizowano także interaktywne pokazy drezynowe na odcinku wąskotorowym między Stargardem a Żarowem.

Happening ekologiczny odbył się w ramach projektu, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Patronat medialny: