Po raz czternasty mieszkańcy z całego województwa zjechali nad jezioro Miedwie, by wziąć udział w Jesiennym Jarmarku Wsi Zachodniopomorskiej Złota Dynia. Na stoiskach królowała dynia w różnej postaci – w zupach, ciastach i przetworach. 18 września ogłoszono też zwycięzców konkursów, m.in. na największy okaz dyni.

O nagrody Wójty Gminy Kobylanka w konkursie na największą dynię walczyło dziesięć osób. Zwyciężył Andrzej Czarnecki, który zaprezentował dynię o obwodzie 213,5 cm. Drugie miejsce zajęła Dominika Pietruczuk-Tęcza (212,5 cm), a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki (207,5 cm).

Nagrody Starosty Stargardzkiego były natomiast do zdobycia w konkursie na najciekawszy okaz ogrodowy. Główną nagrodę zdobył Roman Herbko, który zaprezentował buraka w niestandardowo dużym rozmiarze. Drugie miejsce zajęła Maria Celak (tykwa o ciekawym kształcie), a trzecie Renata Kowcun (wielka kapusta).

Wyróżniono także autorów najlepszego ciasta z dyni: Urszulę Płauszewską (I miejsce), Wiesławę Seweryn (II m.) i KGW Kobylanka (III m.).

Organizatorem wydarzenia byli: Gmina Kobylanka, Koło Gospodyń Wiejskich Morzyczyn-Zieleniowo oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Fot. Tadeusz Surma