Głównej zawartości

22 września odbyło się spotkanie z drużyną „Frog on Mars”, która zaprojektowała i przez rok budowała marsjańskiego robota. Następnie jako jedyna nieakademicka ekipa wzięła udział w finałach zawodów European Rover Challenge, zdobywając wśród międzynarodowej konkurencji wysokie – 19 miejsce.

„Frog on Mars” to projekt robota stworzonego przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół nr 1 pod opieką Rafała Dziemianko z pracowni technicznej Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Zadaniem zespołu było zbudowanie od podstaw łazika przystosowanego do eksploracji powierzchni Marsa.

Na czwartkowym spotkaniu drużyna pokazała, jak wyglądała praca nad procesem tworzenia robota, jakie zostały użyte technologie oraz podzespoły. Następnie zademonstrowane zostały możliwości robota oraz zdano relację z finału zawodów, które odbyły się we wrześniu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie pod patronatem m.in. Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na koniec spotkania drużyna „Frog on Mars” przedstawiła swoje plany na rok 2016/2017 i zachęciła zainteresowanych uczniów technikum do włączenia się do projektu. „Frog on Mars” planuje uzupełnić dotychczasowy zespół i do września przyszłego roku zbudować nowego łazika, który wystartuje w finale zawodów ERC 2017.

Więcej o udziale uczniów w finale European Rover Challenge na stronie:   http://zs1.stargard.pl/sukces-zs1-i-mdk-na-arenie-miedzynarodowej/


Źródło: ZS1