Głównej zawartości

Za nami pierwszy objazd studyjny po powiecie stargardzkim w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Ponad pięćdziesiąt osób miało okazję poznać niezwykle ciekawe historie o pierwszych powojennych mieszkańcach i władzach Stargardu, Suchania, Marianowa i Chociwla.

Powiat Stargardzki w obchody EDD włącza się od wielu lat, organizując objazdy studyjne, podczas których mieszkańcy mają możliwość bliżej poznać dziedzictwo swojego regionu, odkryć historię zabytków i miejsc pamięci. Tematyka takich objazdów jest różnorodna. W minioną sobotę 24 września odwiedziliśmy Stargard, Suchań, Marianowo i Chociwel, kierując się tematem: „Miasta wymarłe, wioski opuszczone i dzikie. Powojenne umojenie Ziemi Stargardzkiej”. Opowiedziała o nich Jolanta Aniszewska –  Zastępca Dyrektora ds. Naukowych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie.

Był to pierwszy z dwóch objazdów w ramach EDD. Kolejny odbędzie się 1 października pod hasłem „Pamięć w kamieniu wykuta. Pomniki i inne upamiętnienia w powiecie stargardzkim”. Szczegóły na naszej stronie: EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA - RUSZYŁY ZAPISY NA OBJAZDY.