We wtorek 4 października w Urzędzie Gminy Kobylanka odbył się wernisaż XIV Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „Miedwie Malowane Muzyką”. Prace powstały podczas pleneru nad Miedwiem w dniach 5-14 sierpnia z udziałem międzynarodowych artystów. Warsztaty były połączeniem muzyki i malarstwa.

W otwarciu wystawy wzięli udział autorzy prac, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wójt Gminy Kobylanka Mirosław Przysiwek.

Organizatorem sierpniowych warsztatów byli: Gmina Kobylanka, Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej ze Szczecina oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kobylance. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano warsztaty plastyczne, muzyczne, fotograficzne, a także koncerty, podczas których wystąpili artyści z: Polski, Niemiec, Argentyny, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Zajęcia były skierowane do dzieci i młodzieży, zarówno z terenu powiatu, jak i z gminy Boitzenburg  (partnerska gmina Kobylanki), mieszkańców powiatu oraz turystów.