Szeregi stargardzkich mundurowych od poniedziałku zasilają młodzi funkcjonariusze, którzy pod okiem starszych policjantów zdobywają doświadczenie zawodowe. Pozwala to na organizowanie większej ilości patroli, przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie całego powiatu.

Od 3 października do 24 listopada 2016 roku na terenie podległym stargardzkiej komendzie każdego dnia służbę będzie pełniło dodatkowych dwudziestu pięciu funkcjonariuszy – wśród nich osiemnastu, odbywających adaptację zawodową i siedmiu doświadczonych z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Jednym z podstawowych zadań, realizowanych przez młodych funkcjonariuszy jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych. Pod lupę wzięte zostanie między innymi centrum miasta, gdzie mieszkańcy często zgłaszają problemy związane ze spożywaniem alkoholu, ale także wszystkie miejsca wytypowane na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa.

Takie turnusy odbywają się nie po raz pierwszy, a to za sprawą współpracy Komendy Powiatowej Policji z jednostkami samorządowymi. Tym razem pobyt adeptów sfinansowali: Miasto Stargard, Powiat Stargardzki oraz Gmina Kobylanka. Dla młodych adeptów policji przedsięwzięcia tego typu to doskonała okazja, by oprócz nabytej w szkole wiedzy teoretycznej, móc w praktyce sprawdzić, jak wygląda praca w prewencji i wielu rzeczy nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów.

Korzyść z tych działań odnoszą również mieszkańcy. Większa ilość policjantów na ulicach wpływa na realną poprawę bezpieczeństwa i porządku.