5 października br. w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie odbyła się akcja poboru krwi – zgłosiło się 40 uczniów. Po badaniach lekarskich zakwalifikowano 27 osób, które podzieliły się swoją cząstką życia. Zebrano 12.150 ml pełnej młodej krwi!

W grupie oddających krew znalazło się 11 nowych młodych krwiodawców, do akcji włączyły się również dwie absolwentki szkoły: Ewelina Wolak i Halina Jarosz, które wcześniej, będąc jej uczennicami, również oddawały krew.

Akcja przeprowadziła Rejonowa Radę HDK PCK w osobach: Jerzy Bochenek, Renata i Marian Wojtakajtisowie oraz pani Marzena Sztuba - nauczycielka szkoły. Wstępne badania kwalifikujące oraz poboru krwi dokonała Terenowa Stacja WCKiK ze Szczecina, pod kierownictwem pani doktor Joanny Wysockiej-Milkiewicz.

Podczas akcji poboru, wspólnie z klubem HDK PCK Płomyk przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, przeprowadzona została prezentacja udzielania pierwszej pomocy - pod dowództwem mł. kapitan Mirosława Kacprzaka - również honorowego krwiodawcy.

Młodzież szkolną odwiedzili: patron wszystkich akcji w szkołach – Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Członek Zarządu Powiatu – Adam Chrałowicz oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK Marek Stankiewicz.