Głównej zawartości

Comiesięczne spotkanie Zarządu Powiatu Stargardzkiego z burmistrzami i wójtami odbyło się w poniedziałek 10 października w starostwie. Głównym tematem rozmów było zapewnienie bezpieczeństwa nad jeziorem Miedwie i innych akwenach wodnych w powiecie stargardzkim w przyszłym roku.   

Zarząd Powiatu Stargardzkiego reprezentowali: Starosta Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka. Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli gmin ościennych, mających dostęp do jeziora Miedwie – Warnice, Stare Czarnowo i Pyrzyce.

Kwestie bezpieczeństwa nad Miedwiem w minionym sezonie podsumował Dariusz Zagrodzki, prezes OSP Belkowo. W strukturach tej formacji są zatrudnieni ratownicy wodni, którzy zabezpieczają plażę i akwen wodny. Jak przyznał prezes, w tegoroczne wakacje udało się uniknąć utonięć i tragiczniejszych zdarzeń. O przygotowaniach do przyszłorocznego sezonu i związanych z tym kwestiach finansowo-organizacyjnych, rozmawiano podczas poniedziałkowego spotkania.