14 października Szkoła Podstawowa w Małkocinie miała trzy powody do świętowania: Dzień Edukacji Narodowej, jubileusz 70-lecia placówki oraz nadanie jej imienia Janusza Korczaka. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala z udziałem dzieci i młodzieży, rodziców, grona pedagogicznego oraz zaproszonych gości.

W uroczystości wzięły udział delegacje ze wszystkich szkół podstawowych działających w obrębie gminy Stargard oraz przedstawiciele władz  samorządowych. Powiat Stargardzki reprezentowała Wicestarosta Iwona Wiśniewska.

Uroczystość rozpoczęła się spektaklem w wykonaniu koła teatralnego SP Małkocin. Przedstawienie nawiązywało do życia i działalności patrona szkoły – Janusza Korczaka. Wójt Gminy Stargard Kazimierz Szarżanowicz przekazał uczniom nowy sztandar.

Fot. SP Małkocin