Wicewojewoda Marek Subocz w imieniu Prezydenta RP wręczył odznaczenia dwudziestu ośmiu osobom, wśród których znalazło się trzech zachodniopomorskich policjantów. Funkcjonariusze odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi to: mł. insp. Piotr Makuch, podkom. Tomasz Fojut oraz mł. asp. Ewelina Brzezińska.

17 października w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie na Wałach Chrobrego wręczone zostały odznaczenia: Złote Medale za Długoletnią Służbę, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi i Krzyż Zesłańców Sybiru.

Pośród docenionych było trzech policjantów z garnizonu zachodniopomorskiego: p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie mł. insp. Piotr Makuch, specjalista Zespołu ds. Skarg z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podkom. Tomasz Fojut oraz asystent Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie mł. asp. Ewelina Brzezińska.

Troje funkcjonariuszy postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali Brązowym Krzyżem Zasługi. Szczecińscy mundurowi z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia „SERCE” za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, natomiast policjant z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z inicjatywy Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa i za propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

- Składam Państwu hołd w uznaniu Waszych zasług – mówił wczoraj do odznaczonych Wicewojewoda Marek Subocz – odznaczenia to nie tylko powód do dumy, to także szczególna forma zobowiązania do tego, by stanowić wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Z całego serca życzę Państwu dalszych sukcesów, dalszej tak zaangażowanej działalności, a także dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.