Głównej zawartości

Zespół Szkół Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie przystąpił do XIV edycji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Jest to już trzecia szkoła z powiatu stargardzkiego, która zdecydowała się na udział w tegorocznej akcji. Poboru krwi dokonano 20 października w sali ZS nr 2.

Do akcji zgłosiło się 38 osób, w tym dwóch nauczycieli. Po badaniach lekarskich zakwalifikowały się 24 osoby. Ogółem pobrano 10.800 ml pełnej krwi. Dla 12 osób było to pierwsze oddanie krwi w życiu.

Wzór do naśladowania młodzieży dała kadra pedagogiczna – swoją cząstką życia podzielili się: dyrektor szkoły Marcin Przepióra oraz nauczyciel Bogdan Basiak.
Młodzież odwiedzili: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Kierownik Terenowej Stacji WCKiK mjr lek. Arkadiusz Szymczak oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK Marek Stankiewicz.

Pobór  krwi przeprowadziła ekipa WCKiK pod kierownictwem dr Joanny Wysockiej-Milkiewicz. Akcja została zorganizowana przez Rejonową Radę HDK PCK: Renatę i Mariana Wojtakajtisów oraz Jerzego Bochenka. Koordynatorem z ramienia szkoły była pani Agnieszka Świerczyńska.

Następna akcja odbędzie się 25 października w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie.

Tekst: JB